У Рівному жінкам розповіли, як вони можуть впливати на рішення місцевої влади

Кожен мешканець міста може приймати участь у прийнятті рішень влади – чи це локальна проблема, чи це стратегічне планування. Головне – активна позиція та небайдужість.

15 лютого у Рівному учасниці тренінгу «Механізми жіночої участі у місцевому самоврядуванні», що відбувся в рамках проекту «Розвиток лідерських якостей серед жінок Рівненської та Чернігівської областей» дізналися про різні методи впливу на прийняття рішень.

Тренером виступив Володимир Зиль (Volodymyr Zyl) – експерт з адвокації, керівник проектів та програм, голова громадської організації “Центр суспільних дій “CIVITAS”

– Механізми формування та використання місцевих бюджетів регулюється Бюджетним кодексом (ст. 75-80), Законом «Про Державний бюджет» на відповідний рік та іншими нормативно-правовими й законодавчими актами України.Бюджетний кодекс (ст. 19) визначає чотири стадії бюджетного процесу: складання проектів бюджету, розгляд та прийняття закону про Державний бюджет України, рішень про місцеві бюджети, виконання бюджету, в тому числі у разі необхідності внесення змін до закону про Державний бюджет України, рішення про місцеві бюджети, а також підготовка та розгляд звіту про виконання бюджету і прийняття рішення щодо нього, – розповів Володимир Зиль.

Впродовж тренінгу Володимир Зиль розповів про основні принципи залучення громади, способи визначення проблем та пріоритетів, а також методи активізації громади для вирішення проблем міста.
Існує кілька рівнів громадської активності, серед яких: самомобілізація, контроль за прийняттям рішень, функціональна участь, участь за стимули, участь шляхом консультування, участь шляхом надання інформації, поінформованість, пасивність.

Впродовж тренінгу учасниці навчилися аналізувати та отримали інструменти визначення активних людей у громаді та подальші кроки для впливу на прийняття важливих рішень.
А також ознайомилися із методологією моніторингу та оцінки органів місцевого самоврядування «Прозорі Ради» (ГО «Центр політичних студій та аналітики «ЕЙДОС»).

Медіа-партнер проекту: інформаційний портал krapka.rv.ua та інформаційно-розважальний портал charivne.info

Організатор тренінгу – ГО “Єдність”
Партнер проекту – Громадська організація ” Спілка жінок Куликівщини”

Тренінг здійснюється в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди організаторів та учасників не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Контакти: http://ngo-ednist.com.ua/
тел. (0362) 28-24-83, +38 (093) 004-46-04,
+38 (066) 825-51-75, +38 (097) 405-33-95

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *