Сьогодні, 22 червня 2018 року у м. Рівне в приміщенні комплексу “Manhattan City Hall» (вул. Соборна, 112, 11 поверх, скай-бар «Манхеттен») відбувся ФОРУМ ЖІНОК РІВНЕНЩИНИ «АКТИВНА ЖІНКА – УСПІШНА КРАЇНА». Цей захід був завершальним в рамках проекту «Розвиток лідерських якостей серед жінок Рівненської та Чернігівської областей», який реалізовувався Громадською організацією «Рівненська федерація малого та середнього бізнесу «Єдність» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

У заході взяли участь активні громадські діячки, політичні діячки, бізнес-вумен, представники та представниці від державних органів влади та місцевого самоврядування, ЗМІ.

Модератором Форуму виступила Лариса Гунько – голова ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка».

Під час Форуму були оприлюднені результати проведених заходів в рамках проекту «Розвиток лідерських якостей серед жінок Рівненської та Чернігівської областей», знайдено шляхи подальшої співпраці заради становлення у суспільстві позиції активної жінки у політиці, бізнесі та громадському русі. Обговорювали теми підтримки гендерної рівності, жіночих громадських рухів, а також питання позиції жінки
Форум проходив у форматі дискусійних платформ, які об’єднали в собі актуальні теми сьогодення щодо розширення економічних можливостей та прав жінок, подолання жінками перешкод та суспільних викликів у місцевих громадах, зростання організаційної спроможності жіночих громадських організацій та просування жіночих ініціатив, а також показав успішний досвід жіночого підприємництва та дієвість жінок у прийнятті рішень в сфері політики.
Підсумком Форуму стала розробка проекту Резолюції щодо розвитку стратегій збільшення громадської, підприємницької та політичної активності жінок Рівненщини.
Основні засади Резолюції:
– Сприяти розвитку професійного, управлінського та підприємницького потенціалу жінок заради посилення ефекту жіночої синергії щодо соціально-економічного розвитку регіону
– Сфокусувати увагу представників/ць влади та громадськості на необхідності більшого залучення жінок до процесу прийняття рішень, запровадження гендерно-чутливих програм і заходів.
– Привернути увагу до проблем, з яким стикаються жінки на місцевому рівні та як інтегруються жінки – внутрішньо-переміщені особи у місцеві громади.
– Зробити видимою важливу роль жінок у запобіганні і врегулюванні конфліктів, в розбудові миру, роль жінок у подоланні військової агресії на сході України.
– Сприяти подоланню гендерно зумовленого насильства та будь-яких проявів дискримінації щодо жінок.
– Зміцнювати активну громадську позицію жінки, сприяти реалізації важливих суспільних проектів , направлених на вирішення нагальних соціальних проблем.
– Активно використовувати досвід розвитку жіночого руху на Чернігівщині та в інших регіонах України, зміцнювати партнерство , розвивати спільні ініціативи.
– Активізувати роботу «Клубу ділових жінок Рівного» – як платформи для просування жіночих ініціатив. Продовжити практику діяльності жіночих політичних клубів.
– Приділяти належну увагу інформаційно-просвітницькій діяльності щодо подолання гендерних питань і гендерних стереотипів, сприяти посиленню «видимості» жінок у ЗМІ.
– Забезпечити постійний обмін інформацією для об’єднання можливостей і ресурсів.

Дана Резолюція увійде в силу після підписання учасницями Форуму та покладе початок регулярних зустрічей неформальної коаліції активних діячок Рівненщини.
Контакти:
(093) 00-44-604, (097) 405-33-95
e-mail: business_development@ukr.net
Контактна особа – Людмила Воробей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *