Рівненщина та Чернігівщина зробила крок до підсилення спроможності жіночих громадських організацій

Розвиток громадського сектору та посилення ролі жіночих громадських організацій в українському суспільстві – одне із завдань розбудови демократичного суспільства. Держава, в якій високий рівень залученості громади до прийняття рішень та високий рівень політичної культури, матиме успіх та розвиток. Саме тому, особлива увага приділяється посиленню спроможності різноманітних громадських організацій та підвищення їх ролі у формуванні та прийнятті рішень.  Впродовж 6-ти місяців тривав проект «Посилення, розбудова спроможності та підтримка жіночих НУО Рівненщини та Чернігівщини», який реалізовувала  громадська організація “Рівненська федерація малого та середнього бізнесу “Єдність” за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд».

В рамках проекту відбувся ряд тренінгів у Рівному та смт. Куликівка (Чернігівська область), які об’єднали активних громадських активісток, що прагнуть розвивати громадські організації та підвищити рівень професійності, обізнаності та долученості до прийняття громадських рішень.

Зокрема, були проведені такі заходи:

25-26 вересня  у смт Куликівка був проведений практичний тренінг для представниць ГО «Спілка жінок Куликівщини» по посиленню організаційної спроможності організації. Тренерками виступили координаторка проектів, консультантка з написання проектів Людмила Самчук та проектна менеджерка, експертка у PR та маркетингу Еліна Кац. Учасниці отримали корисний кейс знань у сферах: організаційного розвитку, стратегічного та операційного планування, інструментів  посилення організаційної спроможності, фандрейзингу та менеджменту проектів громадської організації.  

23-24 жовтня у місті Рівне відбувся навчальний кейс для молодих лідерок, в рамках якого учасниці дізналися, як сформувати команду однодумців, основи проектного менеджменту та грамотне позиціонування в соцмережах і у засобах масової інформації. 

8-9 листопада – на Чернігівщині відбувся навчальний кейс для молодих лідерок Чернігівщини, що бажають стати активними та вийти на новий рівень розвитку в громадській діяльності. Тренерами виступили Володимир Ковальчук та Світлана Задорожна, що познайомили учасниць проекту про те, як реалізувати себе в громадській діяльності», провели практичні заняття формування команди та позиціонування себе у соціальних мережах.

Учасниці проекту отримали базові знання та навики, що допоможуть переформатувати роботу у громадських організаціях, зробити її більш ефективною та як результат – посилить роль громадських організацій на прийняття рішень у державі.

Наступним етапом проекту стали робочі  зустрічі  23 листопада у Рівному та 28 листопада у Куликівці, в рамках яких було обговорено створення Міжрегіональної мережі обміну та підтримки жінок-лідерок за участі жіночих ОГС і з метою посилення впливу жіночих громадських організацій на розвиток громадянського суспільства.

Під час Зустрічей було створено робочу групу для розробки концепції Міжрегіональної мережі обміну та підтримки жінок-лідерок. Також  серед учасниць зустрічей проведено оцінку потреб у розвитку спроможностей зацікавлених жіночих громадських організацій Рівненщини. Анкетування стало підгрунтям створення  Міжрегіональної мережі обміну та підтримки жінок-лідерок.

25 січня 2019 року в місті Рівному ГО «Єдність» провела підсумкову зустріч в рамках проекту «Посилення, розбудова спроможності та підтримка жіночих НУО Рівненщини та Чернігівщини». Серед запрошених –  жінки-активістки та представниці жіночих НУО, членкині робочої групи по створенню Міжрегіональної мережі обміну та підтримки жінок-лідерок, також в режимі скайп-конференції були представниці жіночих НУО з Чернігівщини.

Присутні обговорили етапи проведення заходів в рамках Мережі, ознайомились з Стандартами роботи Міжрегіональної мережі обміну та підтримки жінок-лідерок. Також намітили подальші плани функціонування Міжрегіональної мережі обміну та підтримки жінок-активісток.

Результатом проекту стало налагодження довгострокової співпраці між жіночими громадськими організаціями  Рівненщини та Чернігівщини та місцевими НУО, які включають в свою діяльність, спрямовану на захист прав жінок.

Важливо відмітити, що проект посприяв організаційному зміцненню та покращенню спроможності питань життєдіяльності жіночих організацій, які зможуть значно змінити та активізувати роботу, направлену на підвищення активності жінок та більшого їх залучення до розбудови громадянського суспільства.

Ця стаття розроблена в рамках проекту «Посилення, розбудова спроможності та підтримка жіночих НУО Рівненщини та Чернігівщини», який реалізовується Громадською організацією «Рівненська федерація малого та середнього бізнесу «Єдність» за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд». Відповідальність за зміст статті несе ГО «Єдність». Інформація, яку представлено в статті, не завжди відображає погляди МБФ «Український жіночий фонд».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *